Zvárané pletivo EUROPLAST - 60cm

Zvárané pletivo EUROPLAST  - 60cm
Kód produktu:
plpla0601
Skladom
35,00 €
29,17 € bez DPH
Množstvo (ks)

Nezáväzný dopyt

Popis

Zvárané pletivo EUROPLAST - estetické, ekonomické a moderne vyzerajúce oplotenie záhrad rodinných domov. Výroba zváraním ho predurčuje na rovinatý, ale aj plynule klesajúci terén, pri väčších nerovnostiach je treba robiť odskoky. Oplotenie je obľúbené aj ako nosný prvok pre popínavé rastliny alebo tieniace siete (v tomto prípade odporúčame dodatočné spevnenie, viac sa dočítate nižšie). 

Pre nacenenie kompletného oplotenia môžete použiť našu plotovú kalkulačku.

Povrchová úprava: Zvárané pletivo EUROPLAST je vyrobené z pozinkovaného drôtu a následné poplastované vysokokvalitnou PVC vrstvou.

Priemer drôtu: Čím je drôt hrubší, tým bude pletivo pevnejšie. V prípade poplastovaných pletív sa udávajú dva priemery. EUROPLAST – 1,6/2,1mm kde 1,6mm je kovové jadro ktoré nám udáva pevnosť drôtu a 2,1mm je priemer vrátane PVC vrstvy ktorá je iba ochranou pred poveternostnými vplyvmi a nemá vplyv na pevnosť oplotenia. V prípade že pri poplastovaných pletivách máte zadaný iba jeden údaj - 2,1mm – tak je možné že kovové jadro môže byť 1,6mm ako aj 1,4mm a rozdiel v konečnej pevnosti plota môže byť aj 25%.

Veľkosť oka: Čím je oko menšie, tým bude oplotenie pevnejšie. Pletivo EUROPLAST má veľkosť oka 50,8mm x 101,6mm

Počet napínacích drôtov: Pri Zváraných pletivách v rolkách sa pletivo nenapína pomocou drôtu, ale pomocou Napínacieho hrebeňa. Napínací drôt použijeme len ak potrebujeme oplotenie dodatočne spevniť.

Vzdialenosť a pevnosť stĺpikov: Bežne zaužívaná vzdialenosť stĺpikov pri Zváraných pletivách je 2,5m. Ak budeme na pletivo montovať tieniacu sieť, alebo chceme mať plot dostatočne pevný, tak vzdialenosť stĺpikov znížime na 2m – 2,5m. K oploteniu je najvhodnejšie použiť stĺpik UNIX ku ktorému sa pletivo pripevní spinkou UNIX. Taktiež je možné použiť stĺpik PVC 48mm ale v tomto prípade je potrebné použiť napínací drôt.

Zatienenie plotu: Tieniace siete sú praktickými doplnkami, ktoré Vám spoľahlivo zabezpečia súkromie pred pohľadmi okoloidúcich a susedov. Upozorňujeme však, že spojením plotu a tienidla vzniká veľká veterná zábrana, ktorá nemusí odolať extrémnemu počasiu. Preto sa na oplotenie, kde je nainštalovaná veterná zábrana nevzťahuje zárukaAk sa aj napriek tomu rozhodnete namontovať tieniaci prvok na plot, odporúčame plot spevniť. Spevniť plot môžeme nasledujúcimi spôsobmi:

  • Použiť pevnejšie stĺpiky s priemerom minimálne 48mm a kratšiu osovú vzdialenosť stĺpikov (2,0m-2,5m)
  • Stĺpiky by mali byť osadené v betónovom základe, nie na platni.
  • Dodatočné spevnenie stĺpikov – vyplniť vnútro stĺpika betónom.
  • Použiť väčší počet napínacích drôtov.

Oplotenie je možné kombinovať s podhrabovými doskami, ktoré sa používajú ako ochrana pred podhrabaním zvierat, na vyrovnávanie terénnych nerovností a taktiež zabraňujú prerastaniu burín.


K zváraným pletivám ponúkame brány a bránky ŠTANDARD a OPTIM.

Parametre

Veľkosť oka:
101.6x50.8mm
Výška:
60cm
Farba:
Zelená
Hrúbka drôtu:
1.6/2.1mm

Súvisiaci tovar

Online kalkulácia oplotenie Vypočítať cenu
M+M Martinec s.r.o., Paholec 1, Pezinok 902 01, +421905569909, eshop@martinec.sk