Panel 2D SUPER 1.83/2.5m - 1ks

Panel 2D SUPER 1.83/2.5m - 1ks
Kód produktu:
pl2ds1831
Vypredané
91,00 €
75,83 € bez DPH
Množstvo (ks)
Prejsť na online kalkuláciu

Nezáväzný dopyt

Popis

Extrémne pevné a odolné  moderne vyzerajúce plotové dielce bez prelisov určené všade tam kde je vyžadovaná najvyššia bezpečnosť objektu. Vysoká pevnosť panela je dosiahnutá zdvojením horizontálnych drôtov o priemere 8,0mm. Najkvalitnejšia možná dvojitá povrchová úprava panela (Zn+Polyester)  zaručuje veľmi dlhú bezúdržbovú životnosť. Farba zelená  RAL 6005, ostatné farby RAL na objednávku.

K panelom 2D SUPER odporúčame - Stĺpik 60/40 + Úchyt U - (oceľový úchyt)

alebo Stĺpik UNIX 70 + Úchyt Delfín Super - (oceľový nedemontovateľný úchyt)

Ak potrebujete dokúpiť aj ostatné príslušenstvo a neviete aké a koľko ho budete potrebovať použite našu Online plotovú kalkulačku, ktorá Vám vypočíta všetok potrebný materiál.

Pri voľbe oplotenia zo zváraných panelov nezabudnite na dôležité faktory ktoré vám môžu predĺžiť alebo aj skrátiť životnosť oplotenia:

povrchová úprava (pozinkovaný drôt s min. obsahom 50gr. zinku na m2 + vypalovaný exteriérový polyester s min.hrúbkou 100 mikrónov) je momentálne najkvalitnejšiu antikoróznou úpravou do exteriéru. Táto povrchová úprava zabez¿pečuje odolnosť panela voči korózii na min.20 rokov. Stretávame sa aj s informáciou od konkurencie že ich panely sú pozinkované po zváraní a až potom poplastované. Prekontrolujte si teda povrch drôtov konkurenčného panela, ak je hladký bez nerovností, tak nemohol byť po zváraní namočený v zinkovej lázni, pretože stekanie zinku vždy urobí isté nerovnosti na povrchu drôtu a táto informácia je zavádzajúca.

priemer drôtu (hrubší drôt = pevnejšie oplotenie) - Panel 2D má vertikálne drôty o priem. 6,0mm, horizontálne drôty sú zdvojené o priemere 8,0mm.  Na trhu sa predávajú aj panely 2D s priemerom horizontálnych drôtov 5,0  a menšou. Takéto panely sú síce lacnejšie, ale chýba im pružnosť/odolnosť voči mechanickému namáhaniu a veľmi ľahko sa nezvratne deformujú.

veľkosť oka (menšie oko = pevnejšie oplotenie) - Panel 2D SUPER má 50x200mm

dĺžka panela (kratší panel = pevnejšie oplotenie) - Panel 2D SUPER má 2,5m

Na trhu sa ponúkajú aj panely s dĺžkou 3,0m. S takouto dĺžkou panelov budete mať menší počet stĺpikov v oplotení čím sa výrazne znižuje celková pevnosť oplotenia,nevraviac o prehýbaní sa panelov v oplotení.

Samozrejme panel je v prípade potreby možné skrátiť kliešťami. Rez sa potom zasprejuje aby nekorodoval.

počet úchytov ( väčší počet úchytov = pevnejšie oplotenie) - pre Panel 2D 1,83m odporúčame 5 úchytov na stĺpik

veľkosť profilu/hrúbka steny stĺpika (väčší profil/hrúbka = pevnejšie oplotenie) - odporúčame stĺpik s profilom 60x40mm a s hrúbkou steny 1,5mm. Kvôli nižšej cene sa na trhu predávajú aj stĺpiky  s hrúbkou steny 1,25mm, tieto sa však  výrazne ľahšie deformujú a znižujú celkovú pevnosť oplotenia.

Základné rady pre montáž:

- dĺžka stĺpikov a vzpier by mala byť vždy o min. 50cm dlhšia ako bude výška oplotenia (do oplotenia započítavame aj výšku betónových panelov). V prípade betonáži do múrika to môže byť aj menej, avšak min. 30cm.

Ostatné viď Návod na montáž


Parametre

Veľkosť oka:
200x50mm
Výška:
183cm
Farba:
Zelená
Hrúbka drôtu:
8/6/8mm

Súvisiaci tovar

Online kalkulácia oplotenie Vypočítať cenu
M+M Martinec s.r.o., Paholec 1, Pezinok 902 01, +421905569909, eshop@martinec.sk