Klasik PVC SILÁK - 175cm

Klasik PVC SILÁK - 175cm
Kód produktu:
plkla1755135
Vypredané
125,20 €
104,33 € bez DPH
Množstvo (ks)

Nezáväzný dopyt

Popis

Oplotenie Klasik PVC SILÁK – Z 4-hranných pletív je SILÁK najpevnejšie oplotenie a je určené pre objekty z vysokými nárokmi na pevnosť. Povrchová úprava poplastovaním dobre chráni pred poveternostnými vplyvmi. Pre jeho pružnosť je schopné kopírovať terénne nerovnosti a preto je vhodné napríklad aj do svahovitého terénu. Vhodné je pre objekty s najvyššími nárokmi na pevnosť (objekty s veľkými plemenami psov)

Na čo sa zamerať pri výbere pletiva: Pre dlhšiu životnosť oplotenia odporúčame zamerať sa na povrchovú úpravu a dostatočnú pevnosť.

Povrchová úprava: Pletivo Klasik PVC SILÁK je vyrobené z poplastovaného drôtu s kvalitnou UV ochrannou. Ak PVC vrstva nemá dostatočnú UV ochranu, tak môže stvrdnúť a postupne začne z plotu opadávať. Pri výrobe poplastovaného drôtu dbáme na kvalitu vstupných materiálov čo nám umožňuje garantovať kvalitu vyrobeného poplastovaného drôtu.

Pevnosť: Je asi najdôležitejší faktor, ktorý ovplyvňuje životnosť pletiva. Klasik PVC SILÁK je vhodné pre rodinné domy, záhrady a firemné areály kde sa kladú vysoké nároky na odolnosť plotu. Pevnosť oplotenia závisí od viacerých faktorov – priemer drôtu, veľkosť oka, počet napínacích drôtov a vzdialenosť a pevnosť stĺpikov. Týmto parametrom sa budeme venovať nižšie v článku, ale pre rýchlu orientáciu sme pripravili jednoduchú tabuľku, kde sú štvorhranné pletivá rozdelené podľa pevnosti.

Typ oploteniaHrúbka drôtuVeľkosť okaBaleniePevnosť
Klasik ZN2,0mm60mm10m, 25m
Klasik PVC 6x6cm1,65/2,5mm60mm10m, 25m
Klasik PVC 5x5cm1,65/2,5mm53mm15m, 25m
Klasik PVC SUPER1,8/2,8mm53mm25m
Klasik PVC SILÁK2,5/3,5mm53mm15m

oplotenie s malými nárokmi na pevnosť (objekty bez výskytu psov)

oplotenie so štandardnými nárokmi na pevnosť (objekty s malými a stredne veľkými psami)

oplotenie s vyššími nárokmi na pevnosť (objekty so stredne veľkými až veľkými psami)

oplotenie s najvyššími nárokmi na pevnosť (objekty s veľkými plemenami psov)


Pre nacenenie kompletného oplotenia môžete použiť našu plotovú kalkulačku.Klasik PVC SILÁK + Stĺpik UNIX 50mm + Napinák PVC Super.

Priemer drôtu: Čím je drôt hrubší, tým bude pletivo pevnejšie. V prípade poplastovaných pletív sa udávajú dva priemery. KLASIK PVC SILÁK má priemer: 2,5/3,5mm kde 2,5mm je kovové jadro ktoré nám udáva pevnosť drôtu a 3,5mm je priemer vrátane PVC vrstvy ktorá je iba ochranou pred poveternostnými vplyvmi a nemá vplyv na pevnosť oplotenia. V prípade že pri poplastovaných pletivách máte zadaný iba jeden údaj, napr. 3,5mm – tak je možné že kovové jadro môže byť 2,5mm ako aj 2,25mm a rozdiel v konečnej pevnosti plota môže byť aj 25%.

Veľkosť oka: Klasik PVC SILÁK má priemer oka 53mx53mm.

Počet napínacích drôtov: Štandardný počet napínacích drôtov pri Klasik PVC SILÁK je 5ks. Ak potrebujeme dodatočne pletivo spevniť, tak počet napínacích drôtov môžeme navýšiť.

Vzdialenosť a pevnosť stĺpikov: Bežne zaužívaná vzdialenosť stĺpikov pri Klasik PVC SILÁK odporúčame na vzdialenosť 2,0m a použiť stĺpiky o priemere 48mm.Zatienenie plotu: tieniace siete a tieniace pásy sú praktickými doplnkami, ktoré Vám spoľahlivo zabezpečia súkromie pred pohľadmi okoloidúcich a susedov. Upozorňujeme však, že spojením plotu a tienidla vzniká veľká veterná zábrana, ktorá nemusí odolať extrémnemu počasiu. Preto sa na oplotenie, kde je nainštalovaná veterná zábrana nevzťahuje záruka. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete namontovať tieniaci prvok na plot, odporúčame plot spevniť. Spevniť plot môžeme nasledujúcimi spôsobmi:

  • Použiť pevnejšie stĺpiky s priemerom 48mm a kratšiu osovú vzdialenosť stĺpikov (2,0m-2,5m)
  • Stĺpiky by mali byť osadené v betónovom základe, nie na platni.
  • Dodatočné spevnenie stĺpikov – vyplniť vnútro stĺpika betónom.
  • Použiť väčší počet napínacích drôtov.

Oplotenie je možné kombinovať s podhrabovými doskami, ktoré sa používajú ako ochrana pred podhrabaniu zvierat, na vyrovnávanie terénnych nerovností a taktiež zabraňujú prerastaniu burín.

K oploteniu Klasik PVC ponúkame záhradné brány a bránky KLASIK a ŠTANDARD.

Jednokrídlová bránka KLASIK

Dvojkrídlová brána ŠTANDARDPreliezaniu oplotenia je možné zabrániť osadením ostnatého drôtu, ktorý je možné inštalovať priamo na stĺpiky alebo pomocou bavoletov.

Parametre

Veľkosť oka:
53x53mm
Výška:
175cm
Farba:
Zelená
Hrúbka drôtu:
2.5/3.5mm
Balenie:
15m

Súvisiaci tovar

Online kalkulácia oplotenie Vypočítať cenu
M+M Martinec s.r.o., Paholec 1, Pezinok 902 01, +421905569909, eshop@martinec.sk