Klasik PVC 5x5cm - 160cm

Klasik PVC 5x5cm - 160cm
Kód produktu:
plkla16051
Skladom
87,60 €
73,00 € bez DPH
Množstvo (ks)
Prejsť na online kalkuláciu

Nezáväzný dopyt

Popis

Oplotenie Klasik PVC 5x5cm – oplotenie s dobrým pomerom cena / kvalita. Povrchová úprava poplastovaním dobre chráni pred poveternostnými vplyvmi. Pre jeho pružnosť je schopné kopírovať terénne nerovnosti a preto je vhodné napríklad aj do svahovitého terénu. Vhodné je pre objekty so štandardnými nárokmi na pevnosť (objekty s malými a stredne veľkými psami). V prípade že potrebujete pevnejšie oplotenie (napr. pohyb psov) odporúčame Vám použiť pletivo s menším okom alebo hrubším drôtom.


Na čo sa zamerať pri výbere pletiva: Pre dlhšiu životnosť oplotenia odporúčame zamerať sa na povrchovú úpravu a dostatočnú pevnosť.

Povrchová úprava:Pletivo Klasik PVC 5x5cm je vyrobené z poplastovaného drôtu s kvalitnou UV ochrannou. Ak PVC vrstva nemá dostatočnú UV ochranu, tak môže stvrdnúť a postupne začne z plotu opadávať. Pri výrobe poplastovaného drôtu dbáme na kvalitu vstupných materiálov čo nám umožňuje garantovať kvalitu vyrobeného poplastovaného drôtu.

Pevnosť: Je asi najdôležitejší faktor, ktorý ovplyvňuje životnosť pletiva. Klasik PVC 5x5cm je vhodné pre rodinné domy, záhrady a firemné areály. Ak oplocujeme pozemok kde bude dochádzať väčšiemu mechanickému namáhaniu (pohyb detí, psov, opieranie ťažších vecí, vešanie rôznych predmetov a pomôcok alebo ťahanie popínavých rastlín a tieniacich sietí), tak môže dôjsť k výraznému zníženiu životnosti plotu. Pevnosť oplotenia závisí od viacerých faktorov – priemer drôtu, veľkosť oka, počet napínacích drôtov a vzdialenosť a pevnosť stĺpikov. Týmto parametrom sa budeme venovať nižšie v článku, ale pre rýchlu orientáciu sme pripravili jednoduchú tabuľku, kde sú štvorhranné pletivá rozdelené podľa pevnosti.

Typ oploteniaHrúbka drôtuVeľkosť okaBaleniePevnosť
Klasik ZN2,0mm63mm10m, 25m
Klasik PVC 6x6cm1,65/2,5mm63mm10m, 25m
Klasik PVC 5x5cm1,65/2,5mm53mm15m, 25m
Klasik PVC SUPER1,8/2,8mm53mm25m
Klasik PVC SILÁK2,5/3,5mm53mm15m

oplotenie s malými nárokmi na pevnosť (objekty s malými plemenami psov)

oplotenie so štandardnými nárokmi na pevnosť (objekty s malými a stredne veľkými psami)

oplotenie s vyššími nárokmi na pevnosť (objekty so stredne veľkými až veľkými psami)

oplotenie s najvyššími nárokmi na pevnosť (objekty s veľkými plemenami psov)


Pre nacenenie kompletného oplotenia môžete použiť našu plotovú kalkulačku.

Priemer drôtu: Čím je drôt hrubší, tým bude pletivo pevnejšie. V prípade poplastovaných pletív sa udávajú dva priemery. KLASIK PVC 5x5cm má priemer: 1,65/2,5mm kde 1,65mm je kovové jadro ktoré nám udáva pevnosť drôtu a 2,5mm je priemer vrátane PVC vrstvy ktorá je iba ochranou pred poveternostnými vplyvmi a nemá vplyv na pevnosť oplotenia. V prípade že pri poplastovaných pletivách máte zadaný iba jeden údaj, napr. 2,5mm – tak je možné že kovové jadro môže byť 1,65mm ako aj 1,40mm a rozdiel v konečnej pevnosti plota môže byť aj 25%.

Veľkosť oka: Klasik PVC 5x5cm má priemer oka 53mx53mm.

Počet napínacích drôtov: Štandardný počet napínacích drôtov pri 4-hranných pletivách sú 3ks. Ak potrebujeme dodatočne pletivo spevniť, tak počet napínacích drôtov môžeme navýšiť.

Vzdialenosť a pevnosť stĺpikov: Bežne zaužívaná vzdialenosť stĺpikov pri 4-hanných pletivách sú 3,0m. Pre zabezpečenie dostatočnej pevnosti odporúčame vzdialenosť znížiť na 2,5m a použiť stĺpiky o priemere 48mm.

Zatienenie plotu:tieniace siete a tieniace pásy sú praktickými doplnkami, ktoré Vám spoľahlivo zabezpečia súkromie pred pohľadmi okoloidúcich a susedov. Upozorňujeme však, že spojením plotu a tienidla vzniká veľká veterná zábrana, ktorá nemusí odolať extrémnemu počasiu. Preto sa na oplotenie, kde je nainštalovaná veterná zábrana nevzťahuje záruka. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete namontovať tieniaci prvok na plot, odporúčame plot spevniť. Spevniť plot môžeme nasledujúcimi spôsobmi:

  • Použiť pevnejšie stĺpiky s priemerom 48mm a kratšiu osovú vzdialenosť stĺpikov (2,0m-2,5m)
  • Stĺpiky by mali byť osadené v betónovom základe, nie na platni.
  • Dodatočné spevnenie stĺpikov – vyplniť vnútro stĺpika betónom.
  • Použiť väčší počet napínacích drôtov.

Oplotenie je možné kombinovať s podhrabovými doskami, ktoré sa používajú ako ochrana pred podhrabaniu zvierat, na vyrovnávanie terénnych nerovností a taktiež zabraňujú prerastaniu burín.

Typ:

  • Ukončenie pletiva pri stĺpiku je možné prišitím pletiva k stĺpiku pomocou viazacieho drôtu, alebo ho môžete elegantne ukončiť napínacou tyčkou.
  • Montáž môžete urýchliť ak namiesto viazacieho drôtu použijete spinky Omega.

Ukončenie pomocou napínacej tyčky a pletivo je pripevnené k nap. drôtu pomocou spinky OMEGA

K oploteniu Klasik PVC ponúkame záhradné brány a bránky KLASIK a ŠTANDARD.

Jednokrídlová bránka KLASIK

Dvojkrídlová brána ŠTANDARD


Preliezaniu oplotenia je možné zabrániť osadením ostnatého drôtu, ktorý je možné inštalovať priamo na stĺpiky alebo pomocou bavoletov.
Parametre

Veľkosť oka:
53x53mm
Výška:
160cm
Farba:
Zelená
Hrúbka drôtu:
1.65/2.5mm

Súvisiaci tovar

Online kalkulácia oplotenie Vypočítať cenu
M+M Martinec s.r.o., Paholec 1, Pezinok 902 01, +421905569909, eshop@martinec.sk